Shipwreck trail- uzreiz gan jāatzīst, ka nevienu kuģa vraku tā arī neieraudzījām, lai gan šajos krastos ļoti dayudzi ir avarējuši. Iemesls- pastāv likums, ka kuģa vraki nedrīkst sagandēt dabīgo ainavu un tamdēļ ir sagriežami metāllūžņos vai nogremdājami zem ūdens.
Taka piedāvā iespēju arī
slack packing- tas nozīmē, ka soma ir nogādāta nākamajā naktsmājā un pašiem nav jāstiepj. Mēs tomēr izvēlējāmies nest savu pārtiku un visu pārējo, kas būs nepieciešams šī pārgājiena laikā.
Komanda
Mūsu komanda pārsvarā sastāvēja no tiem pašiem cilvēkiem, ar ko kopā iekarojām
Otter trail pagājušā gada septembrī. Lielāko daļu sastāda Keiptaunas pilsētas domē strādājošie. lai gan tikai daži ir aizrautīgi sportisti, mēs visi mīlam kādreiz izrauties pie dabas krūts ar mugursomām uz muguras!
Kur atrodas Shipwreck taka
Taka atrodas labu gabalu no Keiptaunas. Ceļā mums pagāja apmēram 10 stundas, protams ar apstāšanos vienā vai otrā vietā, bet reāli ir nepieciešama pilna diena, lai nokļūtu uz takas sākuma punktu netālu no Port Alfred pilsētiņas Eastern Cape, kas savukārt ir ap +/- 900km no Keiptaunas. Ceļi ir labi un pa cēlam ir izdevība ātri iegriezties Naiznā (Knysna) un nogaršot kādu vietējo austeri. Mēs izvēlējāmies apskatīt Spitskop, kas atrodas km 10 nost no N2 maģistrāles. Vieta fantastiska, bet brīdinu, ka šis ir zemes ceļš, kas var sagādāt grūtības zemākām mašīnām.
Diena 1:
Takas pirmā diena ir visai viegla - 8km pa pludmales smiltīm. Diezgan vienkārši, bet ar ko mēs nebijām rēķinājušies ir pludmales slīpums un smiltis un vakarā jutu, ka uz pēdas veidojas tulzna, bet priekšā vēl 5 dienas soļošana!!! Tā ir, kad nenovērtē grūtības! Iesaku jums apaut kārtīgus apavus un nopietnas zeķes, ja taku plānojat iet nesot somu, pretējā gadījumā pa pludmali var soļot basām vai iešļūcenēs:)
Nakšņojām mēs interesantā ar armijas audeklu apvilktā būdiņā. Šīs nakts lukuss bija tualete!:D
Diena 2
Turpinājām ceļu pa pludmali, līdz nonācām pie "aklās" upes- upe, kas pārsvarā ir atrauta no okeāna- baidzēs tieši pirms kāpām. Atvērta ir tikai lietus sezonā vai lielā vētrā. Upē sajaucas sālsūdens un saldūdens un teorētiski to būtu jāsauc par estuāriju :) Gar upi devāmies iekšzemē, kur mūsu nākamās naktsmājas bija iekarinātas kokā! attālums ko veicām bija diezgan nogurdinošs un vietām nācās meklēt pareizo taku- bet mēs tikām galā!:) Namiņš kokā noteikti bija to vērts! Pirmo reizi kāpjot uz namiņu bija jāpiestrādā pie ticības, ka tas izturēs mūsu svaru, bet beigu beigās bija forši! mēs gulējām uz platformas ar zvaigznēm virs galvas!!!
|
Koka namiņš |
|
6m virs zemes |
Diena 3
Caur krūmiem un pāri ganību pļavām uz nākamām naktsmājām netālu no pludmales. Līdz nākamajai nakšņošanas vietai nonācām pāris stundās. 3 sisters- kādreiz bijis jāšanas komplekss ar skolu, šobrīd ēka tiek izmantota tādiem tūristiem kā mēs, bet stallis gan tur joprojām ir. Tā kā mēs bijām nonākuši naktsmājās jau pusdienlaikā- ko darīsim atlikušo dienu? Sākām ar drēbju mazgāšanu un pusdienām un pēcpusdienā devāmies uz pludmali. Oh, kas par pludmali!!! Fantastika! Atcerieties, ka šis ir Indijas okeāms ar siltu ūdeni (katrā ziņā, ja salīdzina ar Keiptaunas pludmalēm :P) Gar krasta līniju klintīs izveidojušies interesanti baseini, kas mums dikti atgādināja džakuzi :) Es noteikti iesaku aiziet uz pludmali šeit- bija vērts klibot turp (nu jau man uz pēdas bija tulzna!).
Diena 4
Šodien mums paredzēta laivošana! Vispirms gan mums bija jātiek līdz Kleinemonde ciematiņam, kur mūs sagaidīja takas menedžeris Deivs ar kanoe laiviņām. Daži no mums izmantoja izdevību aiziet uz attālo veikalu, uzpildīt krājumus:)
Jāatzīst, ka diena nebija no piemērotākajām laivošanai- pamatīgs vējš no virziena, kurā mums bija jādodas. Upē pat uzmeta pāris vilnīšus no spēcīgā vēja! Mēs tomēr nolēmām nelaist šo iespēju garām- iepakojām mugursomas lielos plastmasas maisos (ja nu gadījumā izdodas kanoe apgāzt) un devāmies 4 stundu airējienā pert vēju
Pēc airēšanas sekoja vairāku kilometru pārgājiens ar nakšņošanu savvaļas zvēru parkā (game farm). Mēs pa ceļam sastapām zebru baru, attālumā redzējām žirafu ģimeni, pāris injalas un
boom slang- koku čūska?? nezinu kā pareizi latviski, bet visindīgākā čūska šajā kontinenta galā.
Diena 5
Pa džungļaino taciņu atgriežamies pie mūsu vakar atstātajām kanoe laiviņām un dodamies atpakaļ uz Kleinemonde ciematiņu. Tīrā bauda!!! Neliels vējiņš no mugurpuses - palīdz airēt!:) Dažiem no mums pat palaimējās noķert kādu zivi! šajā upē tadas interesanta lēkājošas zivis- un viena ieleca tieši mūsu kaimiņa laivā!!
Atgriezām laiviņas Deivam un devāmies tālāk pa pludmali kājām. Šoreiz mūs pludmale pārsteidz a negaidīti- ar vēju!!! Savilkām mugurā visu iespējamo apģērbu un uzstutējām saulenes kārtīgāk uz acīm- ne jau dēļ saules, bet gan dēļ vēja nestajām smiltīm!!! Tieciet man- bija auksti!!!
Šī bija visa pārgājiena nogurdinošākā diena! Šonakt pēdējā ceļojuma nakts- sagaidīja mūs ar luksussu- akmens namiņš - karsta duša, kārtīga virtuve un elektrība!!!
Vējš gan pūta nežēlīgu visu nakti. un vietējie prata teikt, ka šī ir viena no vējainākajām dienām pēdējā laikā. Lai gan šajā pusē bieži ir dikti vējains- okeāns tuvu- vējam ir kur ieskrieties!:D
Diena 6
Pēdējā pārgājiena diena- šo izbaudījām no sirds! Taka šodien diezgan vienkārša, tie taži kāpieni pa kāpām bija daudz vieglāki pēc labas atpūtas! Gājām nesteidzoties:) Takas galā nonācām jau 11os priekšpusdienā, kur mūs sagaidīja skaisti kalts galds ar fantastiskām pusdienām, lai varētu atgūt kilogramus, ko takas laikā bijām zaudējuši!:D
Kopumā
Shipwreck taka ir ļoti skaista un daudz vieglāka par jau pieminēto
Otter trail. Vietām ir jāmēro taka turp un atpakaļ, bet kopumā tā ir fantastiska aktīvā atpūta! Taka ir piemērota arī ne ļoti aktīviem ļaudīm un bērniem, es tiektu- no 12 gadu vecuma. Ir iespējams takas dienu skaitu samazināt, izņemt kanoe braucienu un visādi citādi pielāgot, bet tas ir jāpārrunā ar Deivu:)
Izbaudiet!!!:)