ceturtdiena, 2013. gada 31. janvāris

Diena 4: Kāpiens Galda kalnā


Mums šī diena ietrāpījās Ziemassvētkos- 25.decembrī.  laikapstākļi bija ideāli- neliels mākonītis uz vienas galda kraujas, kas pasargāja no nezēlīgās Āfrikas saules. Agri no rīta devāmies ceļā, lai iekarotu slaveno Galda kalnu, kas 2011.gadā ieguvis pasaules atzinību, ka viens no 7 pasaules dabas brīnumiem. Galda kalna augstākais punts ir 1089m virs jūras līmeņa. 
Kāpienam vienā virzienā ieteicams atvēlēt 3,5 stundas. Protams, var uzkāpt ātrāk, bet taču kāpjam, lai izbaudītu!!! Lūdzu, ņemiet vērā, ka vietām pakāpieni būs visai stāvi un kāpējiem jābūt fiziski spējīgiem. Šeit, tāpat kā visur Dienvidāfrikā, jārēķinās, ka visas aktivitātes notiek uz savu atbildību - nepārvērtējiet savas spējas. Lai gan Glada kalns nav pārāk auksts un mūsu izvēlētā Platteklip taka pārāk sarežģīta- spēja izvērtēt un sadalīt savus spēkus kāpiena laikā ir būtiska. 
Šajā kāpienā mēs bijām 6 + gids un visi bijām pietiekami drosmīgi pievarēt Galda kalnu. Apsveicu! Pēc uzkāpšanas Galda kalnā jūs uz to skatīsieties pavisam citām acīm:).
Tiem, kam kalns šķitēs pārāk augsts kāpšanai būs iespēja izmantot funikulieri. Lūdzu, ņemiet vērā, ka stipra vēja apstākļos funikulieris nestrādā.
Svarīgi: ērti apavi, dzeramais ūdens, sauļošanās krēms un vējjaka. 





Diena 3: Brīva diena


Tagad, kad apmēram skaidrs kur iet un ko kur var redzēt - brīva diena lieti noderēs:) katrs to var pavadīt kā vien vēlas- atpūsties pludmalē, doties šopingā, izstaigāt Keiptaunas muzejus un galvenais- atpūsties pirms paredzētā kāpiena Galda kalnā.




ceturtdiena, 2013. gada 24. janvāris

Diena 2: Keiptaunas centrs un V&A Waterfront


Tā nopietni, šī ir pirmā diena Keiptaunā un būtu labi uzzināt tās vēsturi, kā arī iepazīt ielas, kur un kāpēc iet vai, tieši otrādi, neiet;)
Keiptaunas izstaigāšana kājām aizņem pāris stundas. Pirmsākumā bija "dārzs", ko tagad sauc par Kompānijas dārzu un vienlaikus, tas kalpo par pilsētas galveno parku:). Tiem, kam patīk dzīvnieciņi, vēlams paņemt līdzi pāris reikšavas zemesriekstu, kas labi iet pie sirds parka vāverēm. Parkā un tuvākajā parka apkārtnē atrodas arī Dienvidāfrikas dabas muzejs, mākslas galerija, Bertrams māja (paraugs, kā Keiptaunā dzīvoja 18gs.), Dārza nams, jeb prezidenta Keiptaunas mītne un parlaments. 
Pilsētas vēsturē svarīgs ir arī Zaļais tirgus laukumu un Labās Cerības cietoksnis, kas būvēts jūras ceļu aizsardzībai. Jāatzīst, ka cietoksnis, mūsu- Eiropiešu acīm šķitīs visai mazs un necils. 
Vēlāk caur Malajiešu kvartālu (Bo-Kaap) dosimies uz Viktorijas un Alfrēda krastmalu, kas ir gan izklaides, gan iepirkšanās centrs. Krastmalā atrodas vairāki intereses vērti objekti: Keiptaunas panorāmas rats un Divu okeānu okeanārijs, kur ispējams sastapties aci pret aci ar haizivi. No šejienes attiet arī prāmis uz Robben salu – UNESCO pasaules mantojuma sarakstā- kur Nelsons Mandela (Nobela miera prēmijas laureāts) pavadīja lielāko daļu no saviem 27 gadiem ieslodzījumā.  
Netālu no krastmalas atrodas Millenium, jeb Green Point parks, kas izvietots pie Keiptaunas stadiona.

Kompānijas dārzs, Keiptauna

Parlaments

Bo-Kaap

V&A Waterfront

Two Oceans okeanārijs

ceturtdiena, 2013. gada 17. janvāris

Diena 1: Sagaidīšana un transfers + atpūta

Lidojums uz Keiptaunu nav nekāds joks, turpat vai pāri visai pasaulei! Ērtākie un izdevīgākie pārlidojumi uz Keiptaunu no Rīgas, šobrīd tiek piedāvāti no Turkish Airlines (www.thy.com), kur izlidošana no Rīgas ir 15.45 un ielidošana Keiptaunā nākamajā dienā 14.05, tātad turpat 24 stundas ceļā!!! Lūdzu, ņemiet vērā, ka  lidmašīnai paredzēta servisa nolaišanās arī Johannesburgā, tamdēļ neizkāpiet tur, ja vēlaties lidot uz Keiptaunu;)

Reāli pēc nolaišanās jūs Keiptaunas lidostā vēl pavadīsiet 30min līdz pat 1,5 stundai, lai izietu pasu kontroli un saņemtu bagāžu. Nudu, ja vēlēsieties mainīt, ir iespējams samainīt lidostā (no dolāriem vai eiro) gan pirms, gan pēc izejas sagaidīšanas hallē.

Ja izmantosiet www.brivibastours.co.za pakalpojumus jūs lidostas hallē visdrīzāk sagaidīšu es- Ritma, atsevišķos gadījumos tiks noorganizēts cits sagaidītājs, šajā gadījumā jūs tiksiet brīdināti.

Keiptaunas lidosta nav milzīgi liela un tajā apmaldīties ir grūti:) Vairāk informācija par Keiptaunas lidostu: Cape Town International Airport

Brauciens uz Keiptaunas centru no lidostas aizņem vidēji 30 minūtes, atkarībā no viesnīcas atrašanās vietas. Normālā gadījumā viesnīcā ieradīsieties 1,5 - 2 stundas pēc nolaišanās Keiptaunas lidostā.

Ņemot vērā, garo pārlidojumu un lidostā pavadīto laiku, pirmajā dienā nav ieplānotas aktivitātes un to ieteicams izmantot dušai, atpūtai un jaukām vakariņām:)

Veiksmīgu un jauku lidojumu!
R

otrdiena, 2013. gada 8. janvāris

pirmdiena, 2013. gada 7. janvāris

Ritma Grizāne: par sevi un Keiptaunu

Ritma Grizāne, dzimusi Limbažos, 1981.gadā. Līdz 18 dzimšanas dienai dzīvoju Ozolmuižā (Limbažu rajons), skolā gāju Dikļos un Valmierā. Pēc vidusskolas beigšanas pārvācāmies dzīvot uz Gaujienu (Alūklsnes rajons) un studēju Latvijas Lauksaimniecības universitātē socioloģiju un ekonomiku. 2004.gadā studējot Holandē satiku savu vīru Nīlu - tīru keiptaunieti, kurš mani atveda uz Keiptaunu. 

Pāris gadus dzīvojām Rīgā un es strādāju Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā. Nīls iemācījās runāt latviski:). 

2008.gadā pārcēlāmies uz dzīvi Keiptaunā. Iestājo Cape Peninsula Universitātē un izmācījos par gidu. Izrādās, ka par gidu tā pat uzreiz nevar strādāt. Nepieciešams sertifikāts.
Izgāju 2 kursus (2 gadus): 
1.Keiptauna un vīna ieleja; 
2. Rietumkapzemes reģions (Western Cape)

Šobrīd esmu vienīgais latviski runājošais gids Keiptaunā un apkārtnē. Vadu ekskursijas arī krieviski un angliski, bet visvairāk priecājos par tautiešiem, kas atbrauc līdz Keiptaunai:).

Audzinu 2 puikas. Strādāju maiņās pilnu slodzi starptautiskā kompānijā un vadu ekskursijas brīvajā laikā. Papildus brīvajā laikā gleznoju portretus: http://ritmart.blogspot.com/ un nodarbojos ar jāšanas sportu. 

   Ritma Grizāne, foto Neil Eybers

sestdiena, 2013. gada 5. janvāris

Keiptauna

Keiptauna ir Dienvidāfrikas visvecākā pilsēta un lepojas ar diviem okeāniem, vienu no pasaules dabas brīnumiem - Galda kalnu, unikālu floru un krāšņu kultūras sajaukumu. Šajā blogā būs iespējams uzzināt ko vairāk par šo vienreizējo pilsētu un intereses vērtiem objektiem. 

Galda kalns no Milnerton pludmales

Aloe Ferox

Bo Kaap rajons, Keiptauna

Āfrikas pingvīni

Skats uz Keiptaunu no augšas

Vīna darītava, netālu no Keiptaunas

Karalis Lauva safari parkā

Cape Point (Labās Cerības rags)
Sagatavojusi Ritma Grizāne, sertificēts gids latviešu valodā, www.brivibastours.co.za, www.portraitartist.co.za