Lauva Fairy Glen parkā |
Ziloni Addo nacionālajā parkā |
Hippo Aquila parkā |
Šeit būs apkopotas manas pārdomas par iespējām vērot Āfrikas dzīvniekus, ja jūsu ceļa mērķis ir Keiptauna. Varianti ir vairāki un atšķiras ar cenām/ zvēriem / attālumu no Keiptaunas.
Pirmais uz ko jāskatās- vai safari parks ir vienkārši parks, jeb var lepoties ar lielo piecinieku. Lielais piecinieks: lauva, zilonis, bifelis, leopards un degunradzis. Te uzreiz jāatzīmē, ka lieta ne vienmēr ir tik vienkārša un Lielais piecinieks vēl negarantē, ka parks un pieredze būs viennozīmīga.
Tuvākais variants = dārgākais (?)
Baltais degunradzis |
Vidējais dienas plāns:
1)Izbraukšana no Keiptaunas pa 6iem rītā,
2)brokastis/ kafija parkā,
3) safari izbrauciens 2-3 stundas;
4) pusdienas - parasti iekļautas cenā
5) atgriezšanās Keiptaunā
Cena 1400-2000 ZAR par safari no personas + transporta izdevumi
Tālāk = labāk (?)
Ar "tālāk" jāsaprot parki, kurus nav iespējams un/ vai nav izdevīgi apmeklēt vienas dienas ietvaros. Šie parki pārsvarā atrodas Garden Route jeb Dārza ceļa ietvaros. Zvēru ziņā parki ir pielīdzināmi tiem parkiem, kas aprakstīti iepriekš un arī pieder pie privātajiem parkiem.
Žirafe Plettenberg Bay Game Reserve |
Cena 350 - 450 ZAR no personas par safari izbraucienu + transports, naktsmājas un citas aktivitātes.
Addo nacionālais parks
Addo izmēros ir grandiozs un savā ziņā pielīdzināms Kruger nacionālajam parkam. Viņo paši saka, ka parkā sastopams Lielais Septītnieks = Lielais Piecinieks + vaļi un haizivis.
Cela zilonis Addo parkā |
Addo noteikti ir vērts apmeklēt! Taču man uzreiz jāsaka, ka garantija redzēt kādus noteiktus vzērus, noteiktā skaitā nav nekāda. Piemēram, mēs bijām pēcpusdienas safari braucienā un redzējām milzīgus barus ziloņu (ap kādiem 100 noteikti) un bifeļu baru (kādi 30), taču nākamajā dienā no rīta tādā pašā safari braucienā knapi atradām 2 ziloņu, šakāli, dažus kudu un krūmu cūkas. Lauvas mēs braucām meklēt otrās dienas pusdienlaikā - laimīgā kārtā lauvas ir tādi slinki dzīvnieki un daudz apkārt nestaigā, turklāt mēs zinājām, kur citi parka apmeklētāji tās todien bija redzējuši.
Lauva Addo nacionālajā parkā |
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru