Iepriekšējais ieraks par ūdeni bija pirms 6B ierobežojumiem- 50l dienā uz cilvēku. Kā tas ir dzīvot šeit un ko mēs darām, lai iekļautos 50l
Šis ir Keiptuanas pilsētas ieteikums, kā iekļauties 50l
· Tualetes podam ūdens padeve ir atslēgta. Ūdeni nolaižam tikai, kad ejam pa “lielajam”. Pilsētas ieteikums – when its yellow, let it mellow.
· Veļas mašīnas ūdens tiek uzkrāts bļodā, ko lietojam tualetē. Bļoda ir 90l. Viens veļas mašīnas cikls nodrošina tualetei ūdeni vidēji pusotrai dienai. Tīrs tualetes pods ir gandrīz kā aizvainojums.
· Jauna, lielāka veļas mašīna (bija 5l, tagad 7l), ietaupam ap 1/3 ūdens. Protams, mazgājam ātrajā veļas ciklā.
· Virtuvē izmantotais ūdens arī tiek uzkrāts bļodā. To gan, lielākoties, izmantoju, lai laistītu dārzu/ puķes- pārāk taukains, lai lietotu citur.
· No baseina esam atteikušies jau sen
· Tur kur kādreiz bija zālājs, tgad ir smilšu kaste (kaķim nav ko sūdzēties)
· Esmu iemācījusies nomazgāt auto 5 litros
· Esmu iemācījusies nomazgāties 1.5l ūdens (tas,m ja es lienu zem ūdens, kāmēr vēl tek auksts), ja sagaidu, lai sasilts- tad sanāk ap 2.5l – pozitīvais aspekts- ietaupam naudu uz elektrību. Negatīvais, ūdens cena pieaugusi 3x.
Iepriekšējā mēneša rēķins pierādījis, ka mēs esam iekļāvušies 50l uz personu dienā.
Tiem, kas domā braukt uz Keiptaunu:
Uztraukumam nav pamata. Dzeramais ūdens Keiptaunā ir. Viesnīcas un restorāni darbojās. Ir dažas neērtības, bet tās nav tādas, ko nevar izturēt. Par ūdens nolaišanu podā- viesnīcās to var izdarīt. Keiptauna pati, kā arī izklaides šeit joprojām ir lieliskas!
Dažas bildes no pastaigas pa Galda kalnu no otras puses