Viens no mūsu draugiem šonedēļ dodas vienā no skaistākajiem un grūtākajiem 5 dienu pārgājieniem pasaulē- Otter trail. Tas mani pamudināja uzrakstīt par mūs piedzīvoto Otter trail pagājušā gada septembrī.
Mūsu komanda |
Šis pasākums nebija no plānotajiem. Katru dienu Otter trail dodas līdz 12 cilvēku komanda un vieta ir jārezervē apmēram gadu iepriekš. Šoreiz gadījās tā, ka viens pāris, kam bija plānots doties pārgājienā, lauztas potītes dēļ un mums tika piedāvāta brīvā vieta un mēs, protams, piekritām!!!
Taka sākas Tsitsikamma nacionālajā parkā, kur Stormsriver ietek okeānā. parks atrodas ap 500km no Keiptaunas, kas citiem vārdiem sakot ir 5-6 stundu brauciena attālumā. Noorganizējām bērniem auklētājus un no rīta 6 devāmies ceļā. Auto atstājām Natures valley, kur taka beidzas un ar noorganizēto transportu devāmies uz Tsitsikamma nacionālo parku.
Mums par nelaimi, lija lietus. Pret leitu man kopumā nav iebildumu, bet, ņemot vērā, ka mugursomā jānes 5 dienu apģērbs, pārtika un rezerves apavi- doma par slapjām drēbēm mūs īsti nesajūsmināja. Pēc 4 stundu pārgājiena nonācām naktsmājās - okeāna krastā būvētos koka namiņos- bez elektrības un ūdens krānu pie namiņa. Katrā namiņā atrodas 2 trīstāvīgas gultas ar matračiem- gultasveļa/ guļammaiss katram līdzi savs.
Nakšņošanas namiņs |
Par laimi pārējās 4 dienas bija saulainas un bez slapjuma no gaisa. Ievērojiet "slapjumu no gaisa", jo ar slapjumu upju veidā mums nācās sastapties vairākkārt. Otter trail kopumā ir 42kmn gara un iespēju robežās pavisam tuvu Indijas okeāna krastam, protams, nācās šķērsot vairākas upes, kas ietek okeānā. lielākoties upes nebija dziļākas par jostasvietu, bet to šķērsošana vienalga nebija no patīkamajām, jo ūdens tajās ir neticami auksts, turklāt, lai nesaslapinātu pārgājiena apavus, jāšķērso upe basām kājām, vienlaikus nesot virs galvas 20-30kg smagu mugursomu.
Viena no mazākām upēm |
Fona namiņi, kur nakšņojām iepriekšējo nakti.Iedomājieties takas stāvumu, ko bijām pievarējuši, lai tiktu šajā skatu punktā. Tādi kāpieni augšā, lejā katru dienu bija vairāki. |
Vissmagākā diena no visām 5 pārgājiena dienām bija ceturtā, kad programmā bija paredzēts garākais pārgājiena posms ap 8 stundām un Blaukraans upes sķērsošana. Tilts par so upi, starp citu ir pasaulē augstākais gumijlēkšanas tilts ar 16sekunžu brīvo kritienu un 0 negadījumiem darbošanās vēsturē. Taču, mums par nelaimi, tilts bija pārāk tālu no mūsu plānotā maršruta. Ja mēs gribētu upi šķērsot pāri tiltam, mums būtu jāpagarina dienas pārgājiens par 6 stundām, ko mēs īsti negribējām.
Tiek apspriests Blaukraans upes šļērsošanas plāns. Fonā Blaukraans upe. |
Ceturtās dienas rītā mēs startējām tā, lai mēs pie upes nonāktu bēguma kulminācijas brīdī, kad upes šķērsošana teorētiski ir visvienkāršākā. Pie upes nonācām ātrāk nekā plānots un sapakojuši mugursomas plastmasas maisos gaidījām, kad nokritīsies upes līmenis. Mums par nepatīkamu pārsteigumu, laikā, kad paisumam bija jāsasniedz kulmin;acijas brīdis (balstoties uz paisuma-bēguma prognozēm) upē ūdens joprojām bija augstāks nekā mēs būtu gribējuši.
Blaukraans upes šķērsošana |
Mēs visi bijām cerējuši, ka varēsim upi šķērsot bez peldēšanas, bet šoreiz tā izrādījās velta cerība. lai apgrūtinātu situāciju vēl vairāk, atklājās, ka divas dāmas mūsu komandā prot peldēt tikai ar pūšļu palīdzību. Attālums no viena krasta uz otru varbūt nemaz nav tik briesmīgs un es nemaz nesatrauktos, ja tas būtu jāveic ezerā vai baseinā, bet upes grīva un 20kg mugursoma ir pavisam cita lieta! Par laimi plastmasa maisos kārtīgi sapakotās 20kg mugursomas skaisti peld virs ūdens, taču apgrūtina manevrēšanas iespējas peldot. Lielākā problēma bija okeāna viļņi un straume, kas draudēja peldētāju ieskalot vai nu krasta klintīs, vai iznest ārā okeānā... Pateicoties diviem drosmīgiem vīriem no mūsu grupas, visi veiksmīgi šķērsojām upi, lai gan viens no mums tika ieskalots klintīs un sagrieza pēdas rāpjoties uz klintīm, ko apsēduši asas glimežvāku kolonijas un divi citi gandrīz tikai izskaloti okeānā... Huh, mēs bijām šķērsojuši Blaukraans!!!
Otter krasta līnija |
Taču mūsu prieks nebija ilgstošs, jo izrādījās, ka priekšā ir vēl apmēram 4 stundu pārgājiens, pirms mēs nonācām naktsmājās un taka, protams, variēja no jūras līmeņa uz 400m virs jūras līmeņa robežās! Tikuši naktsmājās mūs par ēšana vairs īsti neinteresēja:D.
Otter ceturtā diena |
Piektā diena bijā tīrā pastaiga!:) Izbaudījām šo pasākumu līdz sirds dziļumiem un bija pat žēl, ka esam tikuši galā... Apspriežam iesdpēju rezervēt vietu Otter grupā uz nākamā gada janvāri / februāri, kad mazāk nokrišņu:)
Noteikti iesakam iziet šo taku, ja patīk pārgājieni un ir iespēja atbraukt!:)
Ritma
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru