trešdiena, 2013. gada 15. maijs

Par naudas lietām - cik maksā ceļojums uz Keiptaunu?

Vairāki mani draugi un paziņas ir jautājuši, lai uzrakstu par to cik kas maksā un ar kādu summu rēķināties, ja ir vēlēšanās apskatīt to, kas redzams šī bloga bildēs... nav viegls uzdevums!

Lidojuma cena
Sāksim ar to, ka Keiptauna atrodas labu gabalu ne tikai no Latvijas, bet arī no Eiropas kopumā.

Ņemot vērā lielo attālumu, pirmie lielie izdevumi būs aviobiļete uz Dienvidāfrku, uz Keiptaunu. Lidošanas varianti ir dažādi. Sezonas laikā (LV ziemā un DĀR vasarā) tiešie lidojumi no Eiropas ir pieejami plašā izvēlē, ārpus sezonas ir grūtāk. No Rīgas iespējams visizdevīgākais lidojums būs caur Stambulu ar Turkish Airlines. Cena - atkarīga no izvēlētā laika. Laba cena ir ap 700Ls. 

Vīza
Latvijas pilsoņiem diemžēl ir nepieciešama vīza uz Dienvidāfriku. Varam griezties pa taisno Dienvidāfrikas vēstniecībā http://www.southafrica.se/, kas diemžēl atrodas Zviedrijā, Stokholmā. Vīzu var palīdzēs nokārtot tūrisma aģentūra. Būs nepieciešama ne tikai pase, bet arī aizpildīta anketa un dokumenti. Cena +/- 100Ls.

Apdrošināšana
Būs nepieciešama ceļojuma apdrošināšana, cena atkarīga no tā kādu apdrošināšanu izvēlaties un uz cik ilgu laiku. Veselības aprūpe Dienvidāfrikā ir diezgan laba. Ja domājat izbraukāt tikai teritoriju par kuru ir aprakstīts šajā blogā- nekādas potes un malārijas tabletes jums nebūs nepieciešamas!

Dzīvesvieta Dienvidāfrikā
Arī ļoti stiepjams jēdziens. Protams, ir liela atšķirība starp backpackeriem un 4 vai 5 zvaigžņu viesnīcu. cenas nakstmājām atšķiras arī pa sezonām- LV ziemas laikā / DĀR vasarā- cena ir augstāka un otrādi. Cena pa sezonām var atšķirties pat dubultā vai trīskārši. Protams, visaugstākās cenas ir Ziemassvētku/ Jaungada laikā.    Tāpat cena atšķiras arī atkarībā no izvietojuma vietas: Keiptaunas centrā -dārgāk, piepilsētā lāk. Pie pludmales - dārgāk, vidienē iespējams lētāk. Ja jums pietiek ar vienkāršu istabiņu, jārēķinās ar 30-55Ls uz diviem. Var izmantot AirBnB un web lapas Booking.com - ja  nekad iepriekš neesiet rezervējuši ar Booking.com, izmantojiet zemāk esošo linku un ietaupiet 15 USD: 
Arumvale - viena no manām mīļākajām vietām, Swellendam
Fairy Knowe - viena no vietām, kur es biežāk iegriežos, Wilderness
Ēšana
Šeit jau atkal- viss atkarīgs no jums pašiem. Var jau dzīvot uz maizes un ūdens un var katru dienu iet uz šiku restorānu- cenas atšķirsies... Es pāris gadus Latvijā neesmu bijusi, man ir diezgan grūti salīdzināt, bet kopējais iespaids ir tāds, ka pārtikas cena ir līdzīga cenai Latvijā. Es ieteiktu rēķināties min ar summu, ko jūs tērējat ikdienā + 30%.

Braukšana 
Braukšana Dienvidāfrikā notiek pa ceļa kreiso pusi, jo šī ir izbijusi Anglijas kolonija. Manuprāt braukšanas Dienvidāfrikā ir diezgan vienkārša. Jāatceras vien, ka vienādas nozīmes krustojumā pirmais brauc, kurš pirmai nonācis krustojumā:)

Auto īre: pavisam vienkārša auto īre maksās no 10- 20Ls/ diena, ja gribēsies stūres pastiprinātāju, kondicionieri, GPS, papildus šoferi utt jārēķinās ar lielāku summu. Auto īre neiekļauj degvielu.

Sabiedriskais transports: Šeit ir briesmīgs, izņēmums ir MyCiti apkales areāls. Info vai atrast šeit. http://www.capetown.gov.za/en/MyCiti/Pages/default.aspx .

Transports: Es jums varu palīdzēt ar ekskursijām un braukšanu. Cena par dienu 70- 130Ls atkarībā no tā kur un uz cik ilgu laiku braucam. Cena iekļauj profesionāla gida (manis) pakalpojumus, bet neiekļauj ieejas makas un maksu par aktivitātēm, ko jūs izvēlēsieties. Keiptuanā ir atrodams liels skaits tūrisma firmmu, droši izmatojiet to pakalpojumus!

Degviela: Degvielas cena šobrīd svārstās starp R11- 13/ par litru (80sant- 1Ls/ l)

Apskates objekti un aktivitātes
Šeit jau atkal atkarīgs no tā ko jūs gribētu redzēt!
Vairāk par aktivitātēm droši lasiet iepriekšējos ierakstos un linkā:
http://keiptauna.blogspot.com/p/ekskursijas-kas-jaredz-keiptauna-dar.html

Par ekskursiju cenām: http://keiptauna.blogspot.com/p/ekskursiju-cenas.html

Droši rakstiet, ja ir interese blogā izlasīt ierakstu par kādu noteiktu tēmu.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana